استفاده از عصاره های گیاهی در محصولات مراقبت از پوست چیست؟

- 2021-03-30-

در سال های اخیر ، افراد بیشتری مراقبت از پوست طبیعی و ایمن را دنبال می کنند ، بنابراین محصولات مراقبت از پوست بسیاری با عصاره های گیاهی به عنوان امتیاز فروش وجود دارد ، حتی مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بسیاری از وبلاگ نویسان و جیمی که به مراقبت از پوست اهمیت می دهند ، کاملاً نگران عصاره های گیاهی هستند. برخی گفتند که محصولات مراقبت از پوست حاوی عصاره های گیاهی هستند و باعث تحریک پوست نمی شوند. برخی نیز می گویند که این اجزای بی فایده است ، فایده ای ندارد.

عصاره های گیاهی متنوع تر می شوند
در سالهای اخیر ، به عنوان ریشه ای مفهوم ایمنی گیاه ، کاوش و توسعه مواد اولیه گیاهی در چین نیز تسریع شده است.

با انتشار نسخه فارماکوپه چینی 2020 ، می توان دریافت که تعداد انواع داروهای سنتی چینی از تعداد داروهای شیمیایی بیشتر شده است. این بیشتر نشان می دهد که از عصاره های گیاهان به طور فزاینده ای در مواد آرایشی استفاده می شود.

تعریف:عصاره گیاه به مولکولهای کوچک بیولوژیکی و ماکرومولکولها به عنوان اصلی ترین محصولات گیاهی که به منظور جداسازی و تصفیه یک یا چند جز effective م inثر در مواد اولیه گیاهی با استفاده از روشهای فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی تشکیل شده اند ، اشاره دارد.

موجودی از عصاره های گیاهی شناخته شده

افرادی که به دنبال عصاره های گیاهی هستند به طور کلی آنها را ملایم ، تسکین دهنده و غیرتحریک کننده می دانند و برای اکثر افراد مناسب است. اما این بیش از این است.

اسید سالیسیلیک:اسید سالیسیلیک از پوست بید ، علاوه بر جوش سر سیاه شناخته شده ، برای بستن دهان و کنترل روغن و سایر عملکردها ، بلکه با مهار PGE2 و کاهش التهاب و ایجاد اثر ضد التهاب و ضد خارش است.

آربوتین:برگ میوه های خرس را استخراج کنید. اجزای اصلی آن گلوکوزید و فنل ها هستند. این ماده عمدتا با مهار فعالیت تیروزیناز از تشکیل ملانین جلوگیری می کند و اثر خوبی در جوش زدن و از بین بردن ملانین موضعی دارد. آربوتین یک سفیدکننده نسبتاً ملایم و موثر است.

پیکنوژنول:عصاره پوست درختان کاج برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش و سفید شدن پوست کمک می کند. می تواند از تولید عوامل التهابی جلوگیری کند و به پوست کمک کند تا در برابر محیط سخت مقاومت کند. به طور عمده افزایش الاستیسیته پوست ، ترویج سنتز اسید هیالورونیک و سنتز کلاژن ، ضد پیری است.

علاوه بر موارد ذکر شده ، در اینجا برخی از عصاره های ترمیم کننده ، تسکین دهنده ، ضد التهاب و شناخته شده وجود دارد.

دندان اسب برای پیدا کردن:
عصاره خرفه می تواند فعالیت تیروزیناز را مهار کند ، از سنتز ملانین جلوگیری می کند ، دارای یک اثر سفید کننده خاص است. این اثر مهاری بر هیالورونیداز دارد ، بنابراین می تواند اثر مهار واکنش آلرژیک را درک کند.

این ماده می تواند از آپوپتوز کراتینوسیت ها و فیبروبلاست ها جلوگیری کند ، تمایز کراتینوسیت ها را معکوس کند ، از سلول های پوست انسان در برابر آسیب سلول ناشی از اشعه ماورا UV بنفش محافظت کند و نقش تسکین دهنده و ترمیم کننده مانع پوستی را بازی کند.

کاربرد:
هزاران سال است که از سنتلا برای از بین بردن جای زخم و بهبود ترمیم زخم استفاده می شود.

مطالعات مدرن نشان داده است که عصاره های مرتبط با Centella asiatica می توانند رشد فیبروبلاست های پوستی را تقویت کنند ، سنتز کلاژن پوست را مهار کنند ، التهاب را مهار کرده و فعالیت متالوپروتئینازهای ماتریکس را مهار کنند. بنابراین ، Centella asiatica می تواند آسیب های پوستی را ترمیم کند ، زخم پوست را کند کند ، جای زخم را برطرف کرده و ترمیم کند ، باعث ترمیم پوست در حال پیر شدن ، از بین بردن علائم کشش و سایر اثرات می شود.

فندق جادوگر:
هماملیس عملکرد تقویت گردش خون لنفاوی را دارد ، اثر آرام بخشی و تسکین دهنده دارد ، اثر آکنه را بهبود می بخشد ، بر روی پوست چرب یا پوست آلرژیک اثر بسیار خوبی دارد ، اثر تسکین دهنده ، قابض و ضد باکتری دارد و بدیهی است که می تواند منافذ حجیم را قابض کرده ، از جوش های سرسیاه جلوگیری کرده و پوست را لطیف ، صاف و زیبا می کند.

بسیاری از عصاره های عالی نقش های مختلفی دارند. مواد آرایشی تهیه شده توسط عصاره های گیاهی به عنوان مواد فعال دارای مزایای زیادی در مقایسه با محصولات آرایشی سنتی هستند. آنها بر کاستی های لوازم آرایشی سنتی که به ترکیبات شیمیایی متکی هستند و محصولات را ایمن تر می سازند ، برطرف می کنند. مواد طبیعی با سهولت بیشتری جذب پوست می شوند و محصول را موثرتر می کنند. عملکردی تر ، و غیره ...